Zabawy andrzejkowe

Okazji do zabawy nigdy za wiele. Wprawdzie od jakiegoś czasu, także za sprawą sprawnego 'importu', posiadamy okazji do świętowania jakby więcej (Halloween, Walentynki, tylko patrzeć jak św. Patryk wkradnie się w łaski) ale tym bardziej warto kultywować polskie tradycje, i warto to robić aktywnie, wraz ze swoją drugą połówką.

Możliwości jest kilka, a wybór zależy właściwie tylko od naszych osobistych preferencji lub nastroju.

  • Możemy wybrać spędzenie czasu na dużym balu w jakimś przyjemnym lokalu w naszym mieście. Pozwoli nam to sprawdzić kondycję przed nadchodzącym Sylwestrem, czy nie zapomnieliśmy kroków na parkiecie, a także pobawić się w elegancki sposób, w kulturalnym gronie. Na balu na pewno nie zabraknie takich klasycznych elementów, jak lanie wosku, czy też ustawianie butów, aby sprawdzić która z panien pierwsza wyjdzie za mąż. Tradycji musi stać się zadość. Jedna uwaga - na bal warto wybrać się z odpowiednią osobą!

  • Drugą opcją jest prywatka u znajomych, w swobodnym towarzystwie. Kameralna impreza pozwoli zapewne wyszaleć się i poplotkować, także potańczyć, jeśli gospodarz nie będzie miał nic przeciwko.

  • Trzecim dobrym sposobem na spędzenie andrzejek, to wieczór we dwoje. Gdy chcesz pokazać swojej drugiej połówce, że Ci na niej naprawde zależy, możesz zorganizować cały wieczór u siebie w domu (jeśli dysponujesz na ten czas odpowiednimi warunkami oczywiście). Z wróżenia z butów raczej nic nie wyjdzie ale lanie wosku w pokoju ze stonowanym oświetleniem, przy odpowiednich dźwiękach na pewno zbuduje niezwykły nastrój, a wróżba taka pozostanie w pamięci na długo.


Lanie wosku przez klucz to fajna zabawa, bo nieprzewidywalna. Za każdym razem wywróżymy coś innego, a czym nasza wróżba będzie, zależy tylko i wyłącznie od naszej wyobraźni. Warto pamiętać o pozytywnym nastawieniu, wtedy i wróżby będą bardziej optymistyczne. Ale jeśli z wosku powstanie nam jakiś maszkaron, który w żaden sposob nie będzie chciał się "pięknie" zinterpretować to pamiętajcie: za rok też są andrzejki, wszystko możecie wywróżyć sobie na nowo :)

2 komentarze:

aska pisze...

mi sie wywrozyl z wosku jakis czworonozny zwierzak chyba... coz to moze znaczyc???

Olga Nagórka pisze...

Aśka, pies, kot, czy jakiekolwiek zwierzę ostrzega by nie decydować się pochopnie na jakikolwiek nowy związek.

Wystąpił błąd w tym gadżecie.

Poszukaj czegoś